Таблиця 4
Режими дезінфекції об'єктів засобом АНК при грибкових (трихофітії) інфекціях
Об'єкт знезараження Час експозиції хв. Спосіб знезараження Поверхні приміщень, тверді меблі, поверхні приладів, апаратів, санітарний транспорт 30 Протирання, зрошення, аерозольна обробка Поверхні м'які, в.т.ч. килимові та інші покриття для підлоги, оббивні тканини, м'які меблі 30 Протирання, зрошення, аерозольна обробка Посуд лабораторний, аптечний 60 Занурення Білизна, не забруднена виділеннями 15 Замочування Білизна, забруднена виділеннями 60 Замочування Іграшки, спортивний інвентар, засоби особистої гігієни 15 Занурення, протирання, зрошення Предмети догляду за хворими 15 Занурення, протирання, зрошення Вироби медичного призначення з будь-яких матеріалів (в тому числі колючо-ріжучі) 15 Занурення або замочування Медичні відходи, відходи на об'єктах комунально-побутової служби 60 Замочування Контейнери для збору і видалення медичних відходів, відходів комунально-побутової служби 60 Занурення, заповнення Санітарно-технічне обладнання 30 Протирання або зрошення Килимки гумові, поліпропіленові 60 Занурення Взуття з гуми, пластмас 60 Занурення Прибиральний інвентар 60 Замочування
Таблиця 5
Режими дезінфекції поверхонь в приміщеннях, систем кондиціонування повітря,систем вентиляції і санітарно-технічного обладнання засобом АНК при контамінації збудниками легіонельозу
Об'єкт знезараження Час експозиції хв. Спосіб знезараження Поверхні приміщень, тверді меблі, поверхні приладів, апаратів (у тому числі в чистих зонах), санітарний транспорт 15 Протирання, зрошення або аерозольна обробка Поверхні приміщень, тверді меблі, поверхні приладів, апаратів, санітарний транспорт, забруднені органічними речовинами 30 Протирання, зрошення, або аерозольна обробка Зовнішня поверхня кондиціонера 15 Протирання або зрошення Зовнішня і внутрішня поверхні передньої панелі кондиціонера 15 Протирання або зрошення Секції центральних і побутових кондиціонерів і загальнообмінної вентиляції, повітряприймачі та розподільників повітря 30 Зрошення або аерозольна обробка Радіаторні решітки, насадки, накопичувачі конденсату 30 Зрошення або аерозольна обробка Камера очищення і охолодження повітря, систем вентиляції та систем кондиціювання повітря 30 Зрошення або аерозольна обробка Повітряні канали 60 Зрошення або аерозольна обробка Повітряні фільтри систем кондиціонування повітря і систем вентиляції 60 Занурення Повітряне середовище 15 Аерозольная обробка Санітарно-технічне обладнання, у т.ч. душові установки, ванни для бальнеопроцедур 15 Протирання або зрошення Прибиральний інвентар 60 Замочування
Таблиця 6
Режими дезінфекції дезинфікуючим засобом АНК при проведенні генеральних прибирань в лікувально-профілактичних організаціях
Об'єкт знезараження Час експозиції, хв. Спосіб знезараження Соматичні, хірургічні, процедурні кабінети, стоматологічні, акушерські і гінекологічні відділення та кабінети, лабораторії 10 Протирання, зрошення, аерозольна обробка Інфекційні лікувально-профілактичні організації * - Протирання або зрошення Шкірно-венерологічні лікувально-профілактичні організації 30 Протирання, зрошення, аерозольна обробка Примітка: * - генеральне прибирання проводити в режимах залежно від виду інфекції
2. Запобіжні заходи
2.1. До роботи із засобом допускаються особи, які не мають медичних протипоказань до даної роботи, які не страждають на алергічні захворювання, що не володіють підвищеною чутливістю до хлоровмісних засобів, які пройшли навчання, інструктаж по безпечній роботі з миючими та дезінфікуючими засобами та інструктаж з надання першої допомоги при випадковому отруєнні.
2.2. При проведенні робіт із засобом і його розчинами слід суворо дотримуватися правил особистої гігієни.
2.3. При роботі з АНК необхідно уникати потрапляння засобу в очі та в органи дихання.
2.4. Зберігати засіб слід в місцях, недоступних дітям, окремо від харчових продуктів і лікарських речовин.
2.5. При випадковому витоку великої кількості засобу необхідно змити його водою або зібрати за допомогою дрантя.
2.6. При проведенні дезінфекції способом зрошення розчином АНК з концентрацією активно-діючої речовини більше 0,01% та/або рН менше 4,5 персонал повинен використовувати засоби індивідуального захисту органів дихання, очей та шкіри. Обробка повинна проводитися за відсутності пацієнтів.
3. Заходи первинної допомоги
3.1. При порушенні запобіжних заходів можливе подразнення органів дихання та очей (першіння в горлі, кашель, біль у горлі, утруднене дихання, сльозотеча, різь в очах). Постраждалого необхідно вивести з робочого приміщення на свіже повітря, або у приміщення, що добре провітрюється. Рот та ніс необхідно прополоскати водою, дати тепле пиття. При необхідності слід звернутися до лікаря.
3.2. При потраплянні на незахищену ділянку шкіри засіб потрібно змити водою.
3.3. При потраплянні засобу в очі слід промити їх проточною водою, закапати 30% розчином сульфацила натрію, при необхідності звернутися до лікаря.
3.4. При потраплянні засобу в шлунок необхідно випити декілька склянок води з адсорбентом. При необхідності звернутися до лікаря.
4.Контроль якості засобу
4.1. Контрольовані показники і норми.
За показниками якості відповідно до технічних умов (ТУ У 20.2-43594253-001:2020) дезінфікуючий засіб АНК (АНК НЕЙТРАЛЬНИЙ 5/900) має відповідати нормам, зазначеним у таблиці 7.
Таблиця 7
Показники якості дезінфікуючого засобу АНК
Параметри якості нормативи 1. Зовнішній вигляд, колір, запах Безбарвний прозорий розчин із специфічним запахом оксидантів 2. Водневий показник, од. рН 5,0 +/- 1,0 3. Концентрація розчинених речовин (мінералізація), мг/л 0,4 – 1,6 4.
Концентрація сполук активного хлору і активного кисню в еквіваленті активного хлору (сумарно), мг/л 50 та більше
5. Методи контролю
5.1. Визначення зовнішнього вигляду, кольору і запаху.
Зовнішній вигляд і колір визначають візуальним оглядом проби АНК у пробірці з безбарвного скла на білому фоні. Запах визначають органолептично.
5.2. Визначення показника концентрації водневих іонів (рН) засобу АНК.
Показник активності водневих іонів засобу визначають потенціометрично за ГОСТ 22567.5.
5.3. Контроль вмісту сумарної концентрації розчинених речовин (мінералізації) визначається за допомогою кондуктометрів типу Аніон-7020 чи Аніон-4120 за ІНФ 2.840.004ТУ чи аналогічними за характеристиками.
5.4. Визначення концентрації активного хлору проводять йодометрично за кількістю гіпосульфіту, витраченого на зв'язування вільного йоду, витісненого з йодистого калію активним хлором.
5.4.1. Проведення аналізу.
10 см3 аналізованого зразку АНК вносять у конічну або круглу плоскодонну колбу з притертою пробкою об'ємом у 100 мл. Додають піпеткою 10 см3 10% розчину калію йодованого та 1,5 см3 25% сірчаної кислоти. Вміст колби перемішують і залишають у темному місці на 10 хв. Після чого титрують 0,1 н розчином гіпосульфіту, виділившийся йод з крохмалем у якості індикатора.
5.4.2. Розрахунок масової долі оксидантів у перерахунку на активний хлор.
Масову долю оксидантів у перерахунку на активний хлор (Х, %) аналізованого зразку розраховують за формулою:
Х=0,00355V100/10
де
0,00355 – грам-еквівалент активного хлору, що відповідає 1 см3 0,1 н розчину гіпосульфіту, г;
V – об'єм гіпосульфіту, що витратився на титрування, см3;
100 – коефіцієнт для перерахунку результату у - %,
або 1000 для перерахунку у - мг/л;
10 – об'єм АНК , см3.
За результат аналізу приймають середнє значення двох паралельних значень, абсолютне розходження між якими не повинно перевищувати припустиме розходження, рівне 0,5 %. Припустима відносна сумарна похибка результатів аналізу ± 2,0 %.
6. Зберігання та транспортування
6.1. Засіб АНК транспортують в оригінальній тарі виробника в критих транспортних засобах усіх видів відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на даному виді транспорту і гарантують збереження засобу і тари (АНК не є небезпечним засобом).
6.2. Засіб АНК належить зберігати у каністрах або інших ємностях з кислото-лужно стійких полімерних матеріалів, або інших, стійких до впливу сильних окислювачів, ємністю від 0,1 до 20,0 літрів, або в скляних ємностях, закупорених гумовими або пластиковими корками, ємністю від 0,1 до 2,0 літрів у місцях, захищених від прямих сонячних променів, при температурі від + 5 до + 25 ° С, не заморожувати і не нагрівати.
7. Заходи захисту навколишнього середовища
7.1. При випадковому витоку великої кількості засобу змити його водою або зібрати за допомогою дрантя.
7.2. Допускається потрапляння нерозбавленого засобу в стічні, поверхневі або підземні води і у каналізацію.
7.3. Засіб АНК після використання повністю розпадається на вхідні компоненти (воду та сіль), не накопичується у зовнішньому середовищі.